Bemutatok néhány linképítés tippet, amit érdemes alkalmazni. A weboldal készítés egyik legfontosabb velejárója a jó linképítés, amellyel több más weboldalon keresztül is megtalálhatóvá, elérhetővé tesszük a weblapunkat.
A linképítés mindig is fontos része volt a keresőoptimalizálásnak, mert régebben a keresők is, mint a Google az egyik elsődleges rangsorolási tényezője volt a kulcsszavak, vagy kereső szavak mellett. Ezért is alakították ki a Google keresőmotor alapítói Larry Page és Sergey Brin a PageRank értéket, amellyel egy weboldal linkhálózatának és fontosságának az erősségét mérték.
Mára ez átalakult, mert a Google több mint 200 pontos vizsgálata sokkal több egyéb információt vizsgál és elemez a weboldalon, és ezeket nagyobb súllyal számítja be a találatokba, mint régebben magát a linkhálózatokat.
Ezek mellett viszont fontosabb lett a minőségi linkek használatának a súlya, és a közösségi megosztások aránya.
Ma már nem elég néhány tucat link sok alapszintű linkgyűjteményből, vagy a nagyobb linkgyűjteményekből.
Sőt! A link szövege és horgony szövege sokkal többet számít, mint korábban. Ezért nagyon fontos, hogy a linképítéskor milyen szöveggel hivatkozunk a weboldalunkra, milyen leírást adunk meg hozzá, és ezek milyen minőségű és értékű weboldalakról érkeznek.
Prémium Linképítés
Megnőtt a szerepe a PR linképítésnek is, egyre több cég kínál prémium linképítést, linképítési szolgáltatásokat. A díja 10.000 Forinttól több százezer Forintig is terjedhet, és a pénzért cserébe nagy látogatottságú weboldalakról, hírportálokról kaphatunk hivatkozásokat.
A linképítés egy jó online marketing eszköz, alkalmazni kell, mert sokat javít a weboldalunk eredményein is látogatottságán.
Arra is figyelni kell, hogy mennyire releváns, témába vágó weboldalról kapunk linket, és az is, hogy milyen oldalainkra. Célszerű nem csak a weboldal főoldalára hivatkozni, hanem a különböző aloldalakra, vagy kategória oldalakra is érdemes linkeket építeni. Akár egy webáruháznál, webshopnál is.
A munka ezzel nagyobb lett mint régebben volt. De megéíri vele foglalkozni, mert hosszú távon a Google is szeretni fogja a weboldalt, és az algoritmus frissítéseknél is kevésbé esik vissza, mint ami nincs megerősítve jóminőségű hivatkozásokkal.
Linképítésre FEL! 🙂
Linképítés tippek
- Keressünk témába vágó kategorizált linkgyűjteményeket mint például a Startlap. Régen nagyobb szerepük volt ezeknek, de ma is jelentős linkerővel bírnak.
- Kérjük meg barátainkat és partnereinket, hogy helyezzenek el a weboldalunkra mutató linket a saját honlapjainkon. Hosszabb munka kapcsolat esetén nem is lehet nehéz.
- Írjunk blogot! Az egyik legjobb módszer, ha blogot írunk, blogolunk számunkra hasznos témában. Elhelyezzük a bejegyzésekben a weboldalunkra mutató linket ezáltal erősítve a weboldalunkat.
- Írjunk ütős tartalmat! Ez az egyik legnehezebb feladat (ha az ember nem celeb 🙂 ), hogy olyan jó tartalmat készítsünk, hogy sokat maguktól linkeljék a weboldalunkat.
- Vendégblogolás is megoldás lehet, ha találunk megfelelő partnereket hozzá. A jól megírt blogcikkért cserébe elhelyezhetjük a weboldalunkra mutató linket a cikkben.
- Fórum hozzászolások linkjei: régen bevett szokás volt a fórumokban linket elhelyezni, de sokszor negatív hatása volt ha reklám szagú volt a bejegyzés. Hasznos hozzászólással nyugodtan linkelhetjük a honlapunkat.
- Belső linképítés is sokat számít. A honlap aloldalairól és blogcikkeidről linkelj másik aloldalaidra illetve blogcikkeidre ezzel is erősítve az adott oldalt.
- Ellenőrizzük a versenytársak linkjeit a MOZ Link Explorer weboldalon.
További cikkek weboldal készítés témában
Ha tetszett oszd meg a barátaiddal ismerőseiddel!